Telefon: +48 797 477 910, Komórka: 797 477 910
Zbiorcze odpowiedzi na najczęstsze pytania

Witamy na stronie DHL.wadi.pl

 

Punkt nadawania: Przesyłka DHL, List DHL, Paczka DHL - WADi Bielsko-Biała

Poniedziałek - Piątek: 9:00~18:00, ul. Kowalska 61, 43-300 Bielsko-Biała.

Nie podajemy numeru telefonu do Kuriera DHL...

Uprzejmie informujemy, że nasz Punkt nadawania przesyłek DHL - WADi Bielsko-Biała nie przewiduje podawania, udostępniania, przekazywania numerów telefonicznych do Kurierów DHL!

 

DHL Bielsko-BiałaBardzo często osoba nadająca czy też odbierająca paczkę lub przesyłkę ma wiele pytań z tym związanych, tu będziemy publikowali odpowiedzi na najczęstsze Państwa pytania zadawane telefonicznie, osobiście czy e-mailowo.

Pytanie: Co to jest AWIZO DHL?
Odpowiedź: Awizo - W systemie pocztowy, kurierskim jest to zawiadomienie o nadejściu przesyłki DHL, paczki DHL, listu DHL której nie można doręczyć adresatowi / odbiorcy bezpośrednio. Awizo informuje adresata / odbiorcę o możliwości odbioru przesyłki we wskazanym punkcie DHL, sortowni DHL ewentualnie innej instytucji (np. Inspekcja Celna, Policja...) oraz o terminie, do kiedy będzie odbiór możliwy.

Pytanie: Czy przesyłką DHL można przesyłać Paszport lub Dowód Osobisty zagranicę lub z innego kraju do Polski?
Odpowiedź: Tak, jest to możliwe. Należy w takim przypadku wypełnić specjalne: "Oświadczenie dla Urzędu Celnego i Straży Granicznej". Druk ten mamy w naszym Punkcie nadawania przesyłek DHL Bielsko-Biała. W przypadku problemów, podpowiadamy też jak poprawnie wypełnić to oświadczenie.

Pytanie: Czy mogę dostać numer telefoniczny do Kuriera, który dostarczy mi paczkę DHL?
Odpowiedź: Niestety nie, nie udostępniamy numerów telefonicznych do Kurierów DHL. Możliwość kontaktu z danym kurierem ma tylko i wyłącznie: Centrala DHL. Przypominamy również, że rozmowa telefoniczna podczas prowadzenie pojazdu jest karana mandatem!

Pytanie: Jaki kurier DHL jeździ dzisiaj w moim rejonie?
Odpowiedź: Kurierzy DHL mają przydzielone swoje rejony, trasy, obszary, jednak jest to bardzo umowne i płynne. Często na danym terenie mogą jeździć dwaj, trzej a nawet czterej kurierzy DHL jeśli jest duża ilość paczek i przesyłek. Inni kurierzy DHL obsługują też paczki krajowe DHL, a inni lotnicze przesyłki międzynarodowe DHL. Bywa również i tak, że jeden kurier przywiezie do państwa przesyłkę DHL, inny kurier za godzinę lub dwie będzie odbierał od Państwa nadawaną przesyłkę DHL, a jeszcze inny odbierze przesyłkę DHL wieczorem. Niestety nie ma tu reguły, o wszystkim decyduje ilość przesyłek DHL w danym dniu i na danym terenie.

Pytanie: O której będzie dostarczona moja przesyłka DHL?
Odpowiedź: Proponujemy sprawdzić to w zakładce: "SPRAWDŹ PRZESYŁKĘ". Opcja ta pokazuje przewidywane godziny i datę dostarczenia przesyłki do Państwa.

Pytanie: Chciałbym nadać przesyłkę DHL po Polsce (Polska --> Polska), ile to kosztuje?
Odpowiedź: Proponujemy sprawdzić to w zakładce: "KALKULATOR". Opcja ta pokazuje orientacyjną cenę przesyłki krajowej wyliczanej na podstawie: Waga x Długość x Szerokość x Wysokość przesyłki, wyliczona cena nie zawiera udzielanych przez nas rabatów w Punkcie DHL Bielsko-Biała.

Pytanie: Czy paczkę muszę mieć opakowaną, zapakowaną do wysyłki DHL?
Odpowiedź: Tak, paczka wysyłana DHL powinna być zapakowana, zabezpieczona i przygotowana do transportu. Prawidłowe przygotowanie paczki do transportu w DHL jest obowiązkiem osoby nadającej paczkę lub przesyłkę DHL. W miarę możliwości w przypadku małych paczek, udostępniamy pudełka, pudła, jednak za dodatkową opłatą i jest to nasza dobra wola uzależniona od dysponowania takim pudłem czy pudełkiem. Możemy też paczkę lub przesyłkę ofoliować lub okleić taśmą klejącą jednak jest to również koszt dodatkowy, około +10pln.
 
Pytanie: Mam gotową paczkę, paczka jest opłacona. Czy mogę wydrukować u Was opłacony List Przewozowy?
Odpowiedź: Tak, jednak jest to dodatkowy koszt, około +1pln za każdą kartkę A4.

Pytanie: Czy można wysyłać opony samochodowe i jak mam je zapakować?
Odpowiedź:Tak oczywiście, takie przesyłki realizujemy zwyczajowej w okresie „wymiany opon” szczególnie na wiosnę i jesienią. Przesyłka taka nie stanowi dla nas problemu.
Opony powinny być wyczyszczone, złączone razem, sklejone na przykład taśmą oraz zapakowane w folię stretch lub zapakowane w wytrzymałe worki na śmieci. W przypadku wysyłki kilku opon najlepiej podzielić je na paczki po 2 opony razem aby jedna taka paczka nie przekraczała 31,5 kg. Będzie to jedna przesyłka/paczka, ale dwu elementowa. Ze względu na okrągły, owalny kształt opon jest to przesyłka niestandardowa (NST).


Pytanie: Gdzie mam nadać przesyłkę DHL w Bielsku-Białej? Jaki to jest adres?
Odpowiedź: Punkt nadawania przesyłek DHL Bielsko-Biała, Biuro Podróży WADi "Na Wschód",ul. Kowalska 61, 43-300 Bielsko-Biała. Nasz Punkt nadawania przesyłek DHL Bielsko-Biała znajduje się na: osiedlu Karpackim, między sklepem Kaufland a basenem Troclik. Jest to narożny budynek: Biuro Podróży WADi.

Pytanie: Czy przesyłkę DHL muszę osobiście dostarczyć do Waszego punktu? Czy może dostarczyć przesyłkę: mąż, żona, kuzyn, brat, syn ?
Odpowiedź: Przesyłkę może dostarczyć każda osoba pełnoletnia, jako nadawca podawana jest wtedy osoba faktycznie nadającą przesyłkę.

Pytanie: Do której godziny muszę nadać przesyłkę DHL do Waszego punktu?
Odpowiedź: Przesyłki DHL można nadawać w naszym punkcie nadawania przesyłek DHL: od 9:00 do godziny 19:00 w dni robocze: Poniedziałek~Piątek. Przesyłka dostarczona do godziny 14:30-15:00, powinna wyjść z naszego Punktu nadawania przesyłek DHL w dalszą trasę jeszcze w tym samym dniu. W przypadku nadania przesyłki w późniejszych godzinach do godziny 19:00 przesyłka lub paczka wyjdzie z naszego Punktu nadawania przesyłek DHL w następnym dniu roboczym. Przesyłki można też nadawać w Soboty w godzinach: 10:00~14:00 jednak należy ustalić to wcześniej telefonicznie. Przesyłki nadane w Sobotę wychodzą z naszego Punktu nadawania przesyłek DHL w następnym dniu roboczym. W szczególnie pilnych przypadkach istnieje możliwość nadania przesyłki w Niedzielę lub Dzień Świąteczny jednak musi być to ustalone indywidualnie. Tak nadana przesyłka lub paczka wyjdzie z naszego Punktu nadawania przesyłek DHL w pierwszy dzień roboczy, nadawanie przesyłek w Niedzielę lub Dzień Świąteczny jest dodatkowo płatne: +20pln

Pytanie: Kiedy odbiorca otrzyma moją paczkę DHL, przesyłkę DHL?
Odpowiedź: Proponujemy sprawdzić to w zakładce: "SPRAWDŹ PRZESYŁKĘ". Opcja ta pokazuje orientacyjną datę i godzinę dostawy poszczególnej przesyłki DHL.
Przesyłki DHL krajowe (Polska --> Polska) dostarczane są do 24 godzin w dni robocze.
Przesyłki międzynarodowe, czas dostawy uzależniony jest od: kraju nadania, kraju odbioru, wagi, rodzaju przesyłki i towaru oraz czy podlega przesyłka odprawie celnej czy też nie podlega. Przykładowo: przesyłka koperta DHL dokumenty niepodlegające odprawie celnej, na trasie: Moskwa -> Bielsko-Biała dostarczona została tylko w 13 godzin! Natomiast przesyłka paczka DHL podlegająca odprawie celnej, jak również skierowana w tereny odległe do Jakucka w Rosji, dostarczona była w terminie maksymalnym 35 dni.


Pytanie: Czy mogę w Waszym punkcie odebrać swoją przesyłkę, paczkę DHL osobiście?
Odpowiedź: Tak, jest taka możliwość pod warunkiem, że przesyłka była adresowana lub skierowana do naszego punktu nadawania przesyłek DHL Bielsko-Biała. Na żądanie odbiorcy, centrala DHL ma prawo skierować każdą przesyłkę DHL z innego adresu do naszego Punktu nadawania przesyłek DHL. Wtedy można taką przesyłkę odebrać osobiście w naszym punkcie nadawanie DHL Bielsko-Biała.

Pytanie: Czy mogę odebrać przesyłkę DHL wieczorem w Waszym punkcie?
Odpowiedź: Tak, ale pod warunkiem, że:
- Przesyłka była adresowana lub skierowana do naszego punktu nadawania przesyłek DHL Bielsko-Biała. Na żądanie odbiorcy, centrala DHL ma prawo skierować każdą przesyłkę DHL z innego adresu do naszego punktu nadawania. Wtedy taką przesyłkę można odebrać w naszym Punkcie nadawania przesyłek DHL Bielsko-Biała do godziny: 19:00 Poniedziałek ~ Piątek.
- Odbiór wieczorny był ustalany indywidualnie, najczęściej telefonicznie z naszym Punktem nadawania przesyłek DHL Bielsko-Biała, w godzinach 19:00 ~ 22:00 Poniedziałek ~ Piątek, za co pobieramy dodatkową opłatę: +10pln
- Przesyłka była oznaczona jako odbiór wieczorny na liście przewozowym co wiąże się z dodatkową opłątą,


Pytanie: Czy mogę odebrać przesyłkę DHL w Niedzielę, Dzień Świąteczny w Waszym punkcie DHL?
Odpowiedź: Tak, jest taka możliwość w szczególnie ważnych i uzasadnionych przypadkach ale pod warunkiem, że:
- Przesyłka była adresowana lub skierowana do naszego punktu nadawania przesyłek DHL Bielsko-Biała. Na żądanie odbiorcy, centrala DHL ma prawo skierować każdą przesyłkę DHL z innego adresu do naszego Punktu nadawania przesyłek DHL.
- Odbiór w Niedzielę, Dzień Świąteczny na konkretną godzinę był ustalany indywidualnie np. telefonicznie z naszym Punktem nadawania przesyłek DHL Bielsko-Biała. Przesyłkę taką można wtedy odebrać w godzinach 10:00 - 20:00, za co pobieramy dodatkową opłatę: +20pln


Pytanie: Ile kosztuje nadanie paczki DHL do Niemiec, Włoch, Holandii, USA, Chin, Francji... ?
Odpowiedź: Przesyłki zagraniczne DHL wyliczane są indywidualnie na podstawie: rodzaju transportu: drogowo, lotniczo oraz kraju przeznaczenia, adresu, wagi, wymiarów: długość, szerokość, wysokość. Jest to bardziej skomplikowany proces niż nadawanie przesyłek krajowych. Niektóre państwa mają "akcje promocyjne", zniżki lub rabaty co jest bardzo atrakcyjne cenowo dla naszych klientów, inne kraje mają dopłaty za: "tereny odległe", "miejsca niedostępne" itp Dlatego każda przesyłka zagraniczna DHL wyliczana jest indywidualnie.

Pytanie: Czy przesyłki DHL są ubezpieczone? Czy można je dodatkowo ubezpieczyć?
Odpowiedź: Przesyłki krajowe DHL są ubezpieczone automatycznie do kwoty 500pln. Przesyłkę można też ubezpieczyć na większą kwotę, nawet do: 100.000pln jest to jednak usługa dodatkowo płatna. Ubezpieczenie jest też obowiązkowo wymagane w przypadku przesyłek DHL typu: "za pobraniem". Składka ubezpieczenia to kwota już od: 3,5pln wzwyż.

Pytanie: Kurier DHL dostarczył mi przesyłkę DHL i pokwitowałem jej odbiór. Otwierając przesyłkę DHL samodzielnie zauważyłem, że jest uszkodzona. Czy mogę taką przesyłkę reklamować?
Odpowiedź: W przypadku niejasności co do stanu przesyłki, należy ją otworzyć w obecności kuriera DHL. W przypadku uszkodzenia kurier spisze protokół i uwagi co do stanu przesyłki DHL. Po odejściu kuriera jeśli odbiorca stwierdzi uszkodzenie przesyłki sprawę można reklamować, ale udowodnienie winy jest już bardzo trudne. Trudno też określić na jakim etapie przesyłka została uszkodzona (Nadawca?, Transport?, Odbiorca?). Odbiorca otwierając mógł też uszkodzić przesyłkę i teraz chce ją reklamować. Zatem otwarcie paczki DHL, przesyłki DHL co do której są zastrzeżenia i jest wątpliwość jej stanu, powinna być otwarta zawsze w obecności kuriera DHL.

Pytanie: Czy mogę złożyć skargę na kuriera DHL, nie terminowość przesyłki DHL, obsługę itp w Punkcie nadawania przesyłek DHL Bielsko-Biała?
Odpowiedź: Niestety, nie. Wszelkie skargi, uwagi, wnioski należy zgłaszać do tylko i wyłącznie do Centrali firmy DHL. Nasz punkt nadawania przesyłek DHL WADi Bielsko-Biała, nie ma stosownych uprawnień w tym zakresie i nie przyjmuje tego typu spraw. Możemy jedynie przekazać reklamację dotycząca przesyłki DHL lub paczki DHL nadawanej w naszym punkcie lub odbieranej w naszym punkcie nadawania i odbioru paczek i przesyłek DHL Bielsko-Biała.

Pytanie: Chciałbym pracować w DHL, czy mogę złożyć swoje CV w Punkcie nadawania przesyłek DHL Bielsko-Biała?
Odpowiedź: Niestety, nie. Wszelkie sprawy kadrowe należy zgłaszać do Centrali firmy DHL. Nasz punkt nadawania przesyłek DHL WADi Bielsko-Biała, nie ma stosownych uprawnień w tym zakresie i nie przyjmuje tego typu spraw. Możemy jedynie i to w formie grzecznościowej, przekazać CV danego kandydata dalej do właściwej siedziby i osoby.

Pytanie: Czego nie mogę przesyłać w paczkach DHL, przesyłkach DHL?
Odpowiedź: Następujących towarów nie wolno umieszczać w paczkach DHL, przesyłkach DHL i przesyłać za pośrednictwem DHL niezależnie od okoliczności. Jest to decyzja, mająca na uwadze kwestie operacyjne, bezpieczeństwa, regulacje prawne oraz zarządzanie ryzykiem. Należy wziąć je pod uwagę przy wysyłaniu takich towarów w Polsce, i do Polski.
 
Towary całkowicie zabronione do przesyłania w paczkach i przesyłkach DHL, to:
- Antyki, dzieła sztuki,
- Azbest,
- Banderole / naklejki celne,
- Biżuteria, zegarki oraz przedmioty wykonane ze szlachetnych metali,
- Broń palna pełna, amunicja i materiały wybuchowe,
- Broń zabawkowa, broń pneumatyczna, wiatrówki,
- Części broni palnej,
- Dokumenty zbywalne na okaziciela (przypominające gotówkę i inne),
- Futra i kość słoniowa,
- Gotówka (banknoty, monety),
- Imitacje (repliki) broni palnej, elementów wybuchowych lub amunicji,
- Kamienie szlachetne luzem,
- Leki,
- Ludzkie szczątki lub prochy,
- Materiały niebezpieczne i łatwopalne,
- Narkotyki: nielegalne,
- Papierosy,
- Sztaby dowolnych drogocennych metali,
- Towary nielegalne,
- Towary niebezpieczne (ADR),
- Zwierzęta, ryby, ptaki (żywe),
- Żywność (w każdej postaci: przetworzona, nie przetworzona),
- Towary wyłączone z przewozu na mocy postanowień Regulaminu świadczenia usług pocztowych i przewozowych DHL Express (Poland) Sp. z o.o.
- Towary, których przewóz jest zabroniony na mocy ustaw, rozporządzeń lub przepisów wewnętrznych.

 
Zapraszamy do nadawania przesyłek i paczek w Punkcie nadawania przesyłek DHL Bielsko-Biała.
 
DHL.wadi.pl BOXWADiDHL.wadi.pl DOSTAWA NEXT DAYDHL.wadi.pl DOSTAWA DO 9:00DHL.wadi.pl DOSTAWA DO 12:00DHL.wadi.pl SOBOTADHL.wadi.pl NIESTANDARDDHL.wadi.pl GÓRADHL.wadi.pl OSTROŻNIE
 
Zobacz
także:
Zadaj pytanie
Oddzwonimy

Kontakt

Przesyłki DHL: 797-477-910
Nadawanie paczek: 797-477-910, Odbiór Paczek: 797-477-910
Przesyłki DHL: DHL@wadi.pl Przesyłki InPost: Inpost@wadi.pl

 

 

 

Korzystanie z serwisu dhl.wadi.pl oraz boxwadi.com jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu BOXWADi (WADi).
Opublikowane na stronach dhl.wadi.pl oraz boxwadi.com informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.

Przesyłka DHL, Koperta DHL, Paczka DHL, Paczki Polska, Paczki Krajowe DHL, Paczki Ekonomiczne UE DHL, Paczki Lotnicze DHL, Paczki Anglia, Paczki Czechy, Paczki Belgia, Paczki Białoruś, Paczki Chiny, Paczki Dania, Paczki Finlandia, Paczki Francja, Paczki Gruzja, Paczki Holandia, Pani Irlandia, Paczki Niemcy, Paczki Rosja, Paczki Słowacja, Paczki Szwajcaria, Paczki Turcja, Paczki Ukraina, Paczki Wielka Brytania,

Copyright by KSI Media 2013. All rights reserved.
Dodano produkt do koszyka
L.p. Sposób przesyłki Opis Cena netto VAT Cena brutto -
1 Odbiór osobisty Odbiór osobisty 0,00 23 0,00
2 Przesyła kurierska DHL Przesyłka kurierska DHL - dostawa na następny dzień 20,33 23 25,01
3 Poczta Polska - pobranie Poczta Polska - pobranie 16,00 23 19,68